Степанецька спеціалізована школа
З повагою
Яременко Станіслав Іванович
Вітання директора
Школа - це мрії, надії, сподівання не лише дітей, а й батьків. Саме їх найбільше цікавить і тривожить, яким буде той перший крок у здобутті знань. Сучасні батьки, опікуючись майбутнім своєї дитини, хочуть не просто відвести її до найближчого школи, а шукають таку, в якій є всі умови для подальшого навчання і виховання, всебічного розвитку особистості; педагогічний колектив якої готовий виправдати їхні сподівання; зустрічатиме учнів з теплом, любов’ю, зацікавить різноманітними формами навчання, використовуючи сучасні інноваційні технології.
Саме таким навчальним закладом є наш Степанецький ліцей, де зустрічають із відкритим серцем і доброю душею.
Ми намагаємося зробити школу школою радості, творчості, успіху, де можна творити, розвивати свої таланти й здібності.
Колектив навчального закладу сповнений амбітних планів, готовий до змін. Впевнені, що найсвітліші дні, інноваційні проекти ще попереду. Сподіваємося, що наші учні впишуть свої неповторні сторінки в історію школи, наповнять її життя новим змістом, відкриттями й перемогами.
Ми готові до співпраці й запрошуємо всіх до нашої шкільної родини!
Наша історія
Школа побудована у 1980 році, має свою історію і добрі освітянські традиції.
За 32 роки було випущено майже 650 учнів.
У 2003 році школу реорганізовано у спеціалізовану.
У 2007 році на базі школи створено експериментальний майданчик та запроваджено поглиблене вивчення біології, фізичної культури.
З 2017 року школа увійшла до програми "Інноваційні школи Черкащини"
На 1 вересня 2012 року в школі – у 1 – 11 класах навчається 154 учні.
З вересня школа змінила свою назву і має статус ліцею.
Сьогодення
Сьогодні в ліцеї отримують знання 250 учнів
Рівень педагогічної майстерності колективу досить високий:
учителів вишої категорії - 15;
учителів І категорії - 4;
учителів ІІ категорії - 1;
спеціалістів - 2;
Мають педагогічні звання:
"учитель-методист" - 3 чол.;
"старший учитель" - 12 чол.
"заслужений учитель" - 1 чол.
мають 11-й тарифікаційний розряд - 3 чол.
Сьогодні ліцей – сучасний навчальний заклад, обладнаний згідно вимог часу комп’ютерами, мультимедійними комплексами, інтерактивними дошками.
У навчальному закладі функціонує самоврядування - справжній мозковой центр, де народжуються нові ідеї, де учні отримують перші й такі необхідні навички управління, готуються до дорослого життя, вчаться бути справжніми патріотами й громадянами своєї країни.
Роботу Парламенту чітко сплановано, діти беруть участь у розробці й проведенні багатьох заходів, таких як конкурси малюнків, екскурсії до музеїв, на природу, поїздки по історичним місцям, трудові десанти.
Довіра й співпраця Парламенту та педагогічного колективу, проведення традиційних загальношкільних свят, днів відпочинку, тематичних вечорів, зустрічей з видатними людьми – складова нашого успіху.
У ліцеї працює соціально-психологічна служба, основне завдання якої – забезпечення психологічного супроводу навчально-виховного процесу та соціального захисту школярів, профілактика шкідливих звичок та пропаганда здорового способу життя.
У ліцеї працюють гуртки, де кожен може знайти собі заняття до душі: "Основи робототехніки, " Вокальний", "Паросток", "Футбол", "Волейбол".
Ми пишаємося своїми спортивними досягненнями. Збірні команди ліцею неодноразово перемагали в районних змаганнях із різних видів спорту, як серед учнів, так і серед дорослих.
У ліцеї також працюють спортивні секції з волейболу, футболу, тенісу, Захисту Вітчизни.
Закріплена за закладом територія обслуговування
с. Беркозівка
с. Козарівка
с. Синявка
с. Малий Ржавець
с. Бересняги
с. Мартинівка
Степанецький ліцей
Радгосп
Копіюватський
с. Копіювате
с. Степанецьке
с. Пилява
с. Новоукраїнка
с. Павлівка
Річний звіт про діяльність Степанецького ліцею
На початок 2017 - 2018 навчального року в ліцеї навчалося 188 учнів, було укомплектовано 11 класів, із них 1-4-х -4 класи, 5-9-х –5 класів, 10-11-х -2 класи. Середня наповнюваність учнів у класах складала 17 дітей.
Навчальний заклад у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», чинним Положенням про загальноосвітній навчальний заклад, іншими нормативно-правовими актами, Статутом ліцею.
Діяльність навчального закладу була спрямована на:
- забезпечення реалізації права громадян на повну загальну середню освіту;
- виховання громадянина України; виховання шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, державної та рідної мови, національних цінностей українського народу та інших народів і націй;
- формування і розвиток соціально зрілої, творчої особистості з усвідомленою громадянською позицією, почуттям національної самосвідомості, особистості, підготовленої до професійного самовизначення;
- виховання в учнів поваги до Конституції України, державних символів України, прав і свобод людини і громадянина, почуття власної гідності, відповідальності перед законом за свої дії, свідомого ставлення до обов'язків людини і громадянина;
- розвиток особистості учня, його здібностей і обдарувань, наукового світогляду;
- реалізація права учнів на вільне формування політичних і світоглядних переконань;
- виховання свідомого ставлення до свого здоров’я та здоров’я інших громадян як найвищої соціальної цінності, формування засад здорового способу життя,
збереження і зміцнення фізичного та психічного здоров’я учнів;
- створення умов для оволодіння системою наукових знань про природу, людину і суспільство.
Здобуття загальної середньої освіти відповідає вимогам Державного стандарту загальної середньої освіти. Всі діти шкільного віку від 6 до 18 років охоплені навчанням.
Адміністрація ліцею тримала під контролем облік продовження навчання та працевлаштування випускників 9-х, 11-х класів. Базову середню освіту здобули 16 учнів, з них продовжили навчання у 10 класі – 7 учнів, у ПТУ – 5 учнів, у ВУЗах I-II рівня акредитації – 4 учні. З 6 випускників 11 класу 5 продовжують навчання у ВНЗ, 1 – працевлаштований.
Виховна проблема, над якою працює педагогічний колектив, - виховувати гармонійно розвинену особистість, яка має і здатна жити в новому суспільстві.
Згідно зі змістом виховання в Україні, визначеним в Програмі «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів» планування роботи класних керівників 1-11-х класів, педагога-організатора, ЗДВР здійснювалося за такими напрямками:
-
ціннісного ставлення особистості до суспільства і держави;
-
ціннісного ставлення особистості до історичних, культурних і духовних надбань рідного краю;
-
ціннісного ставлення особистості до сім’ї, родини, людей;
-
ціннісного ставлення особистості до себе;
-
ціннісного ставлення особистості до природи;
-
ціннісного ставлення особистості до праці;
-
ціннісного ставлення особистості до мистецтва.
Протягом року адміністрацією школи вивчалося питання виховної роботи, перевірено стан ведення учнівських щоденників, стан відвідування учнями занять, проведення новорічних та різдвяних свят, стан класних куточків, куточків державної символіки, чергування учнів та вчителів по школі. За результатами цих перевірок видано накази. «Про організацію заходів з літнього оздоровлення та відпочинку дітей у 2018 році».
Виховна робота була спрямована на створення виховного простору, необхідного для формування в учнів ціннісного ставлення до себе, до сім'ї та людей, до суспільства та держави, до природи, до праці та культури згідно з вимогами програми «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів»
На початку навчального року проведено соціальний моніторинг, за результатами якого було складено соціальні паспорти класів та школи, в яких вносились необхідні зміни протягом семестру.
Основним завданням формування ціннісного ставлення до себе є виховання особистості, яка вміє обирати та вести здоровий спосіб життя, має активну життєву позицію. Для реалізації цього завдання було проведено такі види діяльності: тиждень фізичної культури і спорту, Тиждень безпеки дорожнього руху, Тиждень безпеки життєдіяльності, змагання з футболу та волейболу, тематичні класні години, вікторина на знання правил безпечної поведінки.
Постійно в центрі уваги педагогічного колективу школи правове виховання учнів, спрямоване на вироблення навичок правової культури та попередження правопорушень серед учнів. Протягом 2017-2018 навчального року проведено 2 тижня права, в ході яких було організовано:
-
Вікторина «Чи знаєш ти свої права»;
-
Конкурс малюнків на тему «Я знаю свої права»;
-
Перегляд та обговорення презентації «Закони в житті моєї сім’ї»;
-
Інтелект-шоу «Правовий олім»;
-
Виховні години «Права дитини вивчай сумлінно», «Правовий букварик», «Я живу у правовій державі»;
-
Виставка у шкільній бібліотеці «Права дитини. Профілактика насильства та правопорушень»;
-
Радіогазета «Конвенція ООН про права дитини».
Превентивна правовиховна робота, а саме: щоденний облік відвідування учнями навчальних занять, систематичний аналіз пропусків уроків, індивідуальна робота з учнями, що мають девіантну поведінку, дають певні результати. На внутрішкільному обліку перебуває 2 учні.
Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави виявляється у патріотизмі, національній самосвідомості учнів. З метою формування свідомого громадянина-патріота в школі велика увага приділяється вивченню історії рідного краю, державної та національної символіки. У школі та в усіх навчальних кабінетах обладнано куточки Державної символіки.
Протягом року було проведено заходи:
- конкурс «Ми маленькі козачата» (2-4 кл.);
- спортивні змагання «Козакуйте козаки» (5-7 кл.);
- загальношкільний захід «Сильні духом» (5-11 кл.);
- усний журнал «Захист Вітчизни – зразок звитяги та військової честі»;
- відкрита виховна година до Дня соборності України «Діти єднають Україну»;
- радіолінійка присвячена Героям Крут «Нас тут триста, як скло, товариства полягло»;
- виховні години та уроки мужності «Тернистий шлях в ім’я держави», «Їх - юних сміливців лиш жменька була - із серцем зі сталі і духом з граніту»;
- відвідування залу Бойової слави: екскурсія «Їх слава буде пломеніти…»;
- усний журнал присвячений виведенню військ з Афганістану «Час і досі не загоїв рану-цей одвічний біль Афганістану»;
- радіонарис «Знай і поважай Герб, Прапор і Гімн своєї Батьківщини»;
- військово-спортивні змагання;
- лінійка-реквієм пам’яті Героїв Небесної сотні;
- покладання квітів до пам’ятного знаку «Героям – Слава!»;
- Загальношкільний захід «Україна нескорена»;
- перегляд кінофільму «Кіборги»;
- конкурс читців «Україно, ти для мене диво»;
- виховні години «Моя рідна Україна», «Славетні українці», «Люди, які прославили мій край», «Псевдо патріотизм і його прояви», «Традиція мого народу»;
- конкурс читців – декламаторів «Живи, Кобзарю, в пам’яті людській»;
- книжкова виставка «Уклін тобі, Тарасе»;
- виховний захід «Чорнобиль – горе України, її незагоєна рана»;
- акція до Дня Перемоги «Вічна слава героям! Ми низько вклоняємося їм»;
- екскурсія до шкільного музею «Ваш світлий подвиг не забутній»;
- покладання квітів до Братської могили з нагоди Дня визволення села від нациських загарбників;
- участь у загальносільському заході «Ніхто не забутий – ніщо не забуте!»;
- участь у І етапі дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)
(І місце серед шкіл ОТГ);
- круглий стіл «Подорож країнами Європи»;
- свято та флешмоб «Україна моя, вишивана».
У 2017-2018 навчальному році в школі, згідно з річним планом роботи, окрім названих вище, були проведені такі заходи, конкурси, акції та відзначалися такі дати: 01.09 – День знань, - День села (вересень 2017); 29.09 – День працівників освіти, 01.10 - акція «Милосердя» до Дня людей похилого віку, 13.10 – день українського козацтва та захисника України; 09.11 – День української писемності, 16.11 – Всесвітній День толерантності, 25.11 – День пам'яті жертв Голодоморів та політичних репресій, - День Збройних Сил України; 19.12 – акція «Подай руку ближньому», 15.12 – вечір пам’яті В. Висоцького; вітання зі святом Святого Миколая підприємців села (зароблені кошти у сумі 3030 грн., куплено світломузику для свят); 25.11-02.12 – конкурс «Новорічна композиція» (ІІІ місце в області колективна робота 6 класу, керівник Негуляєва Л.Ю.), 25.12 – 27.12 новорічні свята для учнів 1-4 та 5-8 класів та вечір відпочинку для старшокласників «Новорічний калейдоскоп», 15.02 – вечір до дня Святого Валентина «Під знаком Купідона»; 04.03 – концертна програма до свята 8-го Березня; свято «Масляна»; - свято «День зустрічі птахів»; 11.04 – Свято Букварика; 27.05 – свято Останнього дзвоника, акція «Моя школа - мій рідний дім»; акція «16 днів проти насильства»; акція «Зробимо Україну чистою разом!»; благодійна акція «Від серця до серця» (зібрано коштів - 451 грн.); - акція «Збережемо первоцвіти»; - акція «Допоможемо. Підтримаємо» (допомога учениці 3 класу ШумикБ., зібрано 4714 грн.); - конкурс малюнків «Охорона праці очима дітей», «В День Святого Миколая щира усмішка засяє» ( учень 1 класу – інклюзивне навчання - Копійка Я. отримав подарунок з обласного управління освіти і науки) та «Я маю право!». А також проведені тижні правознавства, хімії та біології, історії, математики та фізики, англійської мови, географії, дитячої та юнацької книги, місячники охорони праці та Безпеки дорожнього руху, день ЦЗ. Учні нашої школи взяли участь у конкурсах «Лідер», - 01. - спортивно-масовий захід «Олімпійське лелеченя», «Мистецький дивокрай Черкащини - 2018»; - місячник «За здоровий спосіб життя»; - Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек, - зустріч з односельцем, учасником АТО Порожнім М.В.; - свято-зустріч «На крилах поезії» .
Необхідно відмітити і участь нашої команди «Рятівник» у ІІ етапі (І місце серед шкіл ОТГ) та участь у ІІІ обласному етапі Всеукраїнського фестивалю дружин юних пожежників.
Робота з трудового виховання та профорієнтації проводилась згідно річного плану. Систематично проводились санітарні дні, суботники. За кожним класом закріплено територію біля школи, які протягом року підтримувалися у належному стані. Розроблено та реалізуються заходи щодо профорієнтації учнівської молоді.
Протягом року проводилася робота з батьками згідно плану роботи. Проведені загальношкільні батьківські збори на тему:
-
Дитячий травматизм та його попередження. Відповідальність батьків за формування у дітей навичок безпечної поведінки щодо збереження життя та здоров’я. дотримання правил техніки безпеки на зимових канікулах;
-
Відповідальне батьківство;
-
Чому діти тікають із дому;
-
Суїцидальна поведінка у дітей. Причини та наслідки;
Систематично проводилися класні батьківські збори, залучались батьки до участі різноманітних заходах та ремонту школи. Протягом року активно працювала Рада школи (голова Пустовойт Ю.В.). За рішенням Ради школи були вирішені такі питання:
-
Обладнаний шкільний гардероб;
-
створений шкільний радіовузол - «Голос школи»;
-
придбана музична апаратура;
-
відкриті внутрішні шкільні туалети.
В кінці навчального року за підсумками роботи учнівського колективу визначені кращі учні школи, які були відзначені грамотами та подяками на загальношкільному святі «Шкільний Олімп».
Протягом 14 робочих днів в школі працювали пришкільні відпочинкові табори з денним перебуванням «Росавка» - начальник табору Чорноіван С.М. та «Росава» - на начальник табору Негуляєва Л.Ю. в яких відпочили 180 учнів 1-10 класів.
З метою профілактики дитячого травматизму, основним напрямком якого є формування навичок безпечної поведінки, збереження та зміцнення здоров’я учнів, проводяться виховні класні години. Установлені єдині виховні години з єдиною тематикою з питань ТБ з 1 по 11 клас.
Одним із пріоритетних напрямків роботи школи є створення умов для збереження психічного і фізичного здоров’я учнів і педагогів, посилення роботи щодо профілактики всіх видів дитячого травматизму, охорони життя та здоров’я дітей і підлітків, залучення їх до занять спортом, організація якісного оздоровлення та харчування.
Педагогічний колектив школи постійно тримає на контролі питання охорони життя і здоров’я дітей, впроваджуючи здоров’язберігаючі, здоров’яформувальні та здоров’язміцнювальні технології, та вироблення основних напрямків фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності, та системи фізичного виховання.
Учитель-предметник та класний керівник забезпечує дотримання правил безпеки життєдіяльності під час проведення навчального процесу та виховних заходів.
поширюються на всіх учасників навчально-виховного процесу під час організації та проведення занять з фізичної культури і спорту. Нормативний акт установлює вимоги безпеки, які є обов’язковими для виконання керівними, медичними працівниками, вчителями фізичної культури та особами, які проводять фізкультурно-масову, спортивну, оздоровчу роботу, під час навчання і відпочинку.
Загальноосвітній навчальний заклад забезпечує безпечні та нешкідливі умови навчання, режим роботи, умови для фізичного розвитку та зміцнення здоров’я, формує гігієнічні навички та засади здорового способу життя учнів.
Для організації контролю за виконанням трудової дисципліни ведуться журнали інструкцій з техніки безпеки, поточного адміністративного контролю. Видаються накази пов’язані з питаннями охорони праці та безпекою життєдіяльності.
Педагогічний колектив школи виховує у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками. Ми пам’ятаємо, щоб неждана мить не стала сумним відтінком біди – потрібно давати дітям чіткі знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації.
У школі велика увага приділяється фізкультурно-спортивній роботі. Результативна діяльність спортивних секцій та гуртків сприяє розвитку в учнів інтелектуальних, фізичних сил, формуванню позитивних рис характеру (витривалості, відповідальності, мужності, взаємодопомоги, наполегливості); оздоровленню дітей.
Велика робота приділялась профілактичній роботі. Медичною сестрою та класними керівниками 1-11 класів були оформлені листки здоров’я класу, що містяться у класному журналі. Це дало можливість учителям-предметниками враховувати стан здоров’я учнів під час навчально-виховного процесу.
У 2017-2018 н.р. були створені необхідні умови для організації харчування. Організовано повноцінне, безпечне та якісне харчування дітей. Більшу частину за оплату за харчування учнів 1-11 класів взяла на себе Степанецька сільська рада об’єднаної територіальної громади, батьківська плата складала 5,01 грн. (1-4 кл.) та 5,27 грн. (5-11 кл.).
Влітку 2018 року було організовано роботу пришкільних відпочинкових таборів з денним перебуванням «Росавка» для учнів 1-4 класів та «Росава» для учнів 5-10 класів з 01 червня по 21 червня 2018 року. Адміністрацією розроблений план заходів з підготовки до літнього оздоровчого сезону. План передбачав проведення для дітей спортивно-масових, еколого-натуралістичних заходів, творчі конкурси, екскурсії, відвідування школярами музеїв Канівщини, багато уваги приділялось інноваційним методам проведення заходів.
Особливу увагу при організації літнього відпочинку учнів було приділено оздоровленню дітей - пільгових категорій.
У школі навчаються 25 дітей із малозабезпечених та багатодітних сімей, 19 дітей, які постраждали від Чорнобильської катастрофи та 6 дітей напівсиріт. Учні цих категорій мають документи, які підтверджують їх статус, з ними проводиться робота, складаються акти обстеження.
Ведеться постійний контроль за відвідуванням учнями школи, який заслуховується на нарадах при директорові. В школі організовано ряд різних гуртків, до яких залучаються і учні, схильні до правопорушень. Класні керівники проводять виховні години, індивідуальні бесіди на тематику попередження правопорушень.
Усі учні пільгового контингенту відвідували гуртки на базі школи, учні молодших класів-груп продовженого дня, з кожним учнем проводив роботу шкільний психолог за індивідуальним планом.
У 2017-2018 навчальному році було організовано індивідуальне навчання (за станом здоров’я) відповідно до нормативних вимог для 2 учнів (Білоус О. - 5 кл., Півоваров Є. – 1 кл.) та інклюзивне равчання для 2 учнів (Черуха А. – 4 кл., Копійка Я. – 1 кл.).
Для організації внутрішньошкільної методичної роботи у школі створені та успішно працювали методичні підрозділи: методична рада, методоб’єднання вчителів суспільно-гуманітарного циклу, природничо-математичного циклу, вчителів початкових класів, класних керівників, психолого-педагогічний семінар.
Протягом 2017-2018 навчального року на засіданнях методичної ради обговорювалися такі питання:
- Підсумки роботи методичної ради в 2016/2017 н.р.
- Основні напрямки методичної роботи на 2017/2018 н.р.
- Затвердження планів роботи шкільних методоб’єднань на 2017/2018н.р.
- Робота з обдарованими учнями.
- Організація роботи школи молодого вчителя.
- Сучасні педагогічні технології.
- Компетентність як основа успіху і самовдосконалення учня та вчителя.
Діяльність методичних об’єднань було сплановано на основі річного плану роботи школи та загальношкільної науково-методичної проблеми. Всіма методичними об’єднаннями були проведені предметні тижні, під час яких учні розширювали свої знання з даного предмета.
Протягом року проводилися методичні оперативки з метою ознайомлення з нормативними документами, державними стандартами викладання окремих предметів, передовим педагогічним досвідом, новинками методичної літератури, періодичних видань з предметів тощо
На високому науково-методичному та організаційному рівнях у цьому навчальному році працювало методичне об’єднання учителів природничо – математичних дисциплін (керівник Хижняк К.І.). 76 учнів стали учасниками Міжнародної природознавчої гри “Геліантус” , 31учень – Міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру», 28 учнів – Міжнародного фізичного конкурсу «Левеня», 10 учнів – Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики « Олімпус».
В активі здобутків учителів природничо – математичних дисциплін - перемога в області на олімпіаді з біології ( Ткаченко О. – II місце, Доценко О. - III місце). На обласному етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН у номінації «Агрономія» Доценко О. посіла III місце). Учнівський колектив 6 класу (класний керівник Негуляєва Л.Ю.) за участь в обласному етапі конкурсу «Новорічна композиція» відзначений Дипломом III ступеня.
Методичною інновацією цього навчального року стала участь команди школи у складі вчителів Степанець С.А., Чупилки О.О. та учнів Яременко Д., Доценко О. у конкурсі проектів з використанням цифрових комплексів “Енштейн”, за результатами якого посіла 14 місце в Україні серед 30 шкіл – учасниць.
Учні 10 класу Кушнір А. та Майстренко М. (учитель Хижняк К.І.) представили науково – дослідницьку роботу з медицини для участі в конкурсі на щорічну Всеукраїнську премію «Панацея молода». Учениця 6 класу Степанець К. (вчитель Степанець С.А.) взяла участь в онлайн – захисті проекту «МАН – юніор. Досдідник. Техніка», де була відзначена Дипломом III ступеня.
У цьому навчальному році дві команди нашої школи «LEGO воїн» та «Gidrobots» під керівництвом тренера, вчителя інформатики Бондар Тетяни Михайлівни успішно дебютувала на Черкаському регіональному фестивалі з робототехніки.
Методичне об'єднання вчителів суспільно-гуманітарного циклу (керівник СкляренкоО.О.) працювало над проблемою "Формування особистості учня через компетентісний підхід до навчально - виховного процесу ".
Інновацією для нашого навчального закладу стала участь учениці 10 класу ДоценкоО. під керівництвом вчителя Яременко Ю.В. у Всеукраїнському конкурсі есе «Моя майбутня професія: планування і розвиток». За підсумками конкурсу учениця стала учасником фінальної зустрічі у м. Києві, відвідала Національну конференцію з планування кар’єри для 50 переможців конкурсу, побувала в Міністерстві освіти і науки України.
Науково – дослідницька робота Доценко О. з історичного краєзнавства (вчитель ЗаїкаС.А.) зайняла II місце в обласному етапі туристсько – краєзнавчої експедиції «Моя Батьківщина – Україна» та була представлена для участі в обласному етапі конкурсу – захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН, де була відзначена грамотою Черкаського територіального відділення МАН, а також для участі в конкурсі проектів «МАН- юніор. Дослідник. Історія».
У I етапі Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім.Т. Шевченка взяло участь 24 учні, в II етапі – 6 учнів. Переможець II етапу, учениця 5 класу, Пілц В.(вчитель Скляренко О.О,) стала учасником III (обласного) етапу конкурсу, де посіла V місце. Учениця 3 класу Мокрієнко Ю. (вчитель Чорноіван О.І.) представляла наш навчальний заклад на III (обласному) етапі Конкурсу знавців української мови ім. П. Яцика.
Учні школи – постійні учасники Всеукраїнської олімпіади «Олімпус» (іноземна мова – 20 учнів, історія – 18 учнів, українська мова – 16 учнів), Всеукраїнської українознавчої гри «Соняшник».
Роботи учнів Майстренко М. (10 клас) та Свечкарьової А. (9 клас) стали переможцями районного етапу конкурсу «Мої права» і були представлені для участі в обласному етапі.
Однокоз Тетяна, Лагодіч Вікторія, Коваленко Анастасія - переможці районного та учасники обласного етапу Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості “Об'єднаймося ж, брати мої” (Вчителі Бондар Т.М., Скляренко О.О., Бакуменко Л.П.). Юні поетеси Вергелес Анна, Данилюк Таня, Степанець Каріна, Мітакі Ангеліна представили свої роботи для участі в обласному літературному конкурсі “Роду криниця віща”
У цьому навчальному році учні школи вперше взяли участь у Міжнародній грі з світової літератури «Sunflower». Роботи Пустовойт Р. та Степанець К. були відзначені відповідно Диплом III та II ступеня.
Методичне об'єднання вчителів початкових класів (керівник Чорноіван О.І) працювало над проблемою "Впровадження компетентісно - орієнтованого підходу в навчальний процес".
Учні Чередник О.П. та Чорноіван О.І. вперше взяли участь у I Всеукраїнській інтернет – олімпіаді з предметів початкової школи, що проводилася сайтом «На урок». 5 учнів показали відмінний результат і отримали Дипломи I ступеня Всеукраїнського рівня.
Вчителі молодших класів протягом навчального року продовжували активну роботу над удосконаленням педагогічної майстерності та підвищенням професійного рівня шляхом самоосвіти. Класоводи Момро В. І. та Голодненко Л.В. пройшли онлайн - курс “Основи здоров'язбережної компетентності” і отримали сертифікати.
Заслуговує уваги інноваційна діяльність класоводів 3 та 4 класів Чорноіван О.О. та Чередник О.П. Вчитель Чорноіван О.І. веде свій блог на сайті «Всеосвіта», має власні публікації на сайті «Всеосвіта» та «На урок» (розробка «Лепбук. Іменник», «Арифметичні дії ділення для дітей з особливими освітніми потребами», «Арифметичні дії множення для дітей з особливими освітніми потребами», проект «Вода має бути чистою»); пройшла онлайн - курс ”Вчимося жити разом” та взяла участь у Всеукраїнському інтернет - марафоні “Інноваційні технології та методи освіти”, у вебінарах «Кейс – технологія як форма інтерактивного навчання молодших школярів в умовах НУШ», «Інструменти для розвитку критичного та креативного мислення дітей», «Як «Нова українська школа» реалізується у проекті «Початкова школа: освіта для життя» і отримала сертифікати, а також виступила координатором математичного конкурсу “Кенгуру”.
Чередник О.П. була учасником вебінарів «Як не стати занудою на уроці», «Інтерактивні технології в освіті: залучаємо учнів у процес навчання за допомогою інтернет – сервісів», «Кейс – технологія як форма інтерактивного навчання молодших школярів в умовах НУШ», пройшла онлайн - курс ”Вчимося жити разом” та отримала сертифікати.
Вчителі початкових класів активно готуються працювати в умовах Нової української школи. Пройшли онлайн – курс на платформі «Edera» та отримали сертифікати вчителі Чорноіван О.І., Чередник О.П., Чорноіван С.М. та заступник директора навчально - виховної роботи Головко О.В.
Педагоги школи протягом навчального року продовжували активну роботу над удосконаленням педагогічної майстерності та підвищенням професійного рівня шляхом самоосвіти, проходження курсової перепідготовки в обласному інститут післядипломної освіти, в процесі наставництва та Школи молодого вчителя. Слухачами курсів у 2017-2018 н.р. стали 6 педагогів (Сурмач І.В., Гарбуз О.Г., Скляренко О.О., Колошмай Н.М.,Шакало П.П., Козак А.М.)
Включення школи до програми «Інноваційні школи Черкащини» активізувала творчий пошук учителів, процес самоосвіти. Зокрема, 7 вчителів (Момро В.І., ЧередникО.П., Яременко Ю.В., Чупилка О.О., Гарбуз О.Г., Козак А.М., Степанець С.А.) взяли участь у Конкурсі на кращу серію цифрових ресурсів. Заступники директора школи Головко О.В. та Заїка С.А. отримали сертифікати за участь в інтернет – конференції «Сучасні практики особистісно–професійного самовдосконалення суб’єкта педагогічної діяльності засобами самопізнання», вчитель зарубіжної літератури Яременко Ю.В. – за участь в інтернет – конференції «Мистецтво в культурі сучасності» проходження онлайн – курсу «Вчимося жити разом» та участь у вебінарі «Використання сучасних європейських технологій у вивченні зарубіжної літератури», Степанець С.А .- за участь в інтернет – конференції «Формування мотивації навчальної діяльності учнів при вивченні фізики», Бондар Т.М. – за участь в інтернет – конференції «Впровадження робототехніки у навчально – виховну діяльність». ГоловкоО.В. та Момро В.І. були учасниками обласного семінару – тренінгу «Підготовка регіональних тренінгів з інклюзивної освіти», Заїка С.А. – учасником IX Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти». .
Кожен вчитель згідно плану роботи свого методоб'єднання провів відкритий урок. Чітка система відкритих уроків забезпечила прискорене, послідовне впровадження в практику роботи вчителів психолого-педагогічної науки. Уроки вчителів Степанець С.А., Бондар Т.М. Чорноіван О.І., Момро В.І., ГолодненкоЛ.В,, Колошмай Н.М., Хижняк К.І., Гарбуз О.Г. відрізнялися високою методичною культурою і результативністю праці педагогів і учнів. Результати семестрових контрольних робіт підтверджують це.
Робота динамічних груп дозволила вчасно надати практичну адресну допомогу вчителям Козак А.В. та Чупилці О.О. у календарно –тематичному плануванні своїх предметів, вчителю Колошмай Н.М. – у використанні інноваційних педагогічних технологій, Сурмач І.В.- у використанні ком’ютерної техніки на уроках географії. У колективі налагоджена атмосфера співробітництва, взаємодопомоги, підтримки (спільна розробка уроків, свят, екскурсій, планування). Учителі не тільки вимогливі до себе, але й один до одного (аналіз відкритих заходів, уроків), адекватно реагують на критику.
Для реалізації завдань, поставлених програмою «Інноваційні школи Черкащини» колектив школи долучився до участі у проектах та дослідно – експериментальній роботі:
-
Міжнародний проект «Міксіке в Україні»;
-
регіональний проект «Ліга старшокласників»;
-
конкурс на присудження щорічної нагороди для обдарованої молоді «Панацея молода»;
-
Всеукраїнський конкурс проектів з використанням цифрових комплексів «Digital measurements – 2018”;
-
Черкаський регіональний фестиваль з робототехніки.
Адміністрацією школи впроваджується експериментальна програма «Інформаційно - аналітичне забезпечення управління навчальними закладами «ЗАВУЧ».
Методичне навчання вчителів поєднується із здійсненням контролю за їхньою працею, причому перевага, як правило, надавалася попереджувальному контролю, що дозволяє запобігти теоретичним та методичним прорахункам.
Результати перевірок дають підставу відзначити зростання рівня знань і вихованості учнів як результат цілеспрямованої діяльності педагогічного колективу.
Основними напрямками контрольно-аналітичної діяльності були :
-
адаптація учнів 5 класів до навчання ;
-
отримання інформації для педагогічного аналізу;
-
надання методичної , практичної допомоги учителям ;
-
створення оптимальних умов для навчання і розвитку дітей ;.
-
удосконалення НВП, реалізація проблеми школи ,
Шкільне методичне об’єднання класних керівників працювало над проблемою «Виховання гармонійно розвиненої особистості, яка має і здатна жити в новому суспільстві». Прижилися в школі «великі ради», на яких учні самі давали оцінку своїй роботі, що сприяло виробленню моральних цінностей, створювало здорову громадську думку. Намітилася тенденція зближення вчительського та учнівського колективів. Учні школи активно долучилися до проекту «Наукова ліга», конкурсу ДЮП, загальношкільного свята до Дня вишиванки та Свята обдарованої дитини, спортивно – патріотичної гри «Джура», волейбольного та футбольного турнірів та інших заходів. Учень 11 класу Писаренко Д. був відзначений нагородою Голови ОДА Черкаської області – нагрудним знаком «Кращий захисник Вітчизни»
Аналіз роботи педагогів дає підставу зробити висновок, що завдання, які випливають із науково – методичної проблеми школи, в основному виконані.
Згідно з районною Програма роботи з обдарованою молоддю робота школи була спрямована на забезпечення розвитку творчого, інтелектуального, духовного потенціалу дітей. Так, учні залучалися до участі у шкільних, районних, обласних конкурсах, олімпіадах, турнірах, спортивних змаганнях. Здійснювався психологічний супровід здібних і обдарованих учнів.
Створено і постійно оновлюється інформаційний банк обдарованих учнів. З метою виявлення творчо обдарованих дітей, надання їм допомоги у подальшому підвищенні майстерності та реалізації творчого потенціалу з учнями школи були проведені різнопланові шкільні форми виховної діяльності:
-
підготовка проектів;творчі завдання;
-
дослідницька діяльність у секціях МАН;
-
участь у предметних тижнях;
-
участь у творчих конкурсах, олімпіадах, конференціях, турнірах;
Для участі у ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін було заявлено 45 учасників. У III етапі Олімпіад взяло участь 5 учнів, які привезли 2 призові місця з біології.
У 2017-2018 навчальному році результативною була робота щодо залучення учнів до науково - дослідницької роботи. На I етап Всеукраїнського конкурсу - захисту науково - дослідницьких робіт учнів - членів Малої академії наук було представлено 3 роботи. У II етапі конкурсу - захисту взяла участь учениця 10 класу Доценко Олена, яка представила дві роботи, у секції “Агрономія” та “Історичне краєзнавство”. Відповідно у секції “Агрономія” робота посіла призове місце, а у секції “Історичне краєзнавство”- відмічена Грамотою Черкаського територіального відділення МАН України.
Результати конкурсу - захисту робіт МАН
Особлива увага приділялася роботі по розвитку особистісних здібностей учнів в урочний та позаурочний час, впровадженню нових інтерактивних технологій у роботі з обдарованими дітьми. Учні школи є активними учасниками та переможцями міжнародних та всеукраїнських конкурсів, олімпіад, проектів: Міжнародного мовно- літературного конкурсу учнівської творчості ім.Т. Шевченка, Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. П. Яцика, Міжнародної природознавчої гри “Геліантус, Всеукраїнського конкурсу дослідницьких проектів з використанням цифрових комплексів “Енштейн”,
Станом на 16 червня 2018 р. в школі навчалося 188 учнів, атестовані-171. На високому і достатньому рівні навчається 86 учнів, 71 учнів - на середньому рівні, 14 учнів – на початковому рівні.
Діяльність шкільної бібліотеки у 2017/2018 навчальному році була спрямована на виховання в учнів інформаційної культури, любові до книги, культури читання, вміння користуватись бібліотекою, а також на забезпечення різноманітного змісту навчального процесу, всебічне сприяння підвищенню методичної майстерності вчителів шляхом популяризації педагогічної літератури та інформації про неї.
Особлива увага приділялася широкій популяризації української літератури, літератури з питань освіти, історії і культури українського народу та поваги до рідної мови, національно-культурних і духовних надбань нашого народу. На належному рівні проводиться робота з інформаційним обслуговуванням читачів: проведено День інформації, оформлені алфавітна картотека, тематична картотека педагогічної літератури, каталог статей періодичних видань, краєзнавча картотека. У бібліотеці школи протягом року велася інформаційно-бібліографічна робота. Бібліотекар готувала бібліографічні довідки, вела їх облік.
Інформаційна робота серед педагогічного колективу включала виступи на нараді при директорі та методичних об’єднаннях з інформаційними оглядами, оглядами
Упровадження сучасних інформаційно-комунікаційних технологій визначено Національною доктриною розвитку освіти, пріоритетним напрямком якої є інформатизація системи управління. Робота школи проводилася за такими напрямками:
-
комп’ютеризація управлінської діяльності;
-
наявність та використання ліцензійного програмного забезпечення;
-
використання Internet-технологій у навчально-виховному процесі та управлінській діяльності.
У 2017-2018 н.р. в школі використовувалось 25 комп’ютери, 2 ноутбуки у кабінетах біології та хімії.