НОВИНИ та заходи
З 23 вересня по 30 вересня 2020 р. Національний центр «Мала академія наук України» проводила навчання у Всеукраїнській осінній школі «STEM.MAS.UA». Від Степанецького ліцею були запрошені переможниця конкурсу «МАН-Юніор Дослідник» в номінації «Технік» учениця 9 класу Степанець Каріна та її наставник Степанець С.А., учитель фізики та математики. Формат проведення – онлайн, навчання тривали з 15.00 до 18.00 год. Основні платформи – Google Classroom, Zoom, Arduino. Навчання проводили представники Національного центру «Мала академія наук України» та науковці (журі конкурсу).27 вересня відбувся онлайн захист самостійно створених проєктів із застосуванням методики динамічного моделювання, а саме: проєкти для учнів:
«Водяна коса» і «Ґава – не роззява»; проєкт для вчителів «Електростатичний двигун», проєкт для вчителів разом з учнем «Фізика для фігуриста», а 30 вересня – захист проєктів з програмування на Arduino. Степанець Каріна захищала проєкти з програмування «Світлодіодна гірлянда» і «Світлодіодна індикація відстані», розроблені викладачем, та власний проєкт, створений на Arduino, «Безпечний дім», в якому розробила код роботи сигналізації.
За результатами оцінювання проєктів з фізики Степанець Каріна отримала сертифікат учасника Всеукраїнської осінньої школи «STEM.MAS.UA» та диплом ІІ ступеня, а Степанець С.А. сертифікат, в якому вказано кількість годин підвищення кваліфікації педагогічних працівників.
24-25 вересня експертна організація Центр «Розвиток КСВ» та платформа Career Hub у партнерстві з Першим Українським Міжнародним Банком (ПУМБ) провели фінал національного проєкту «Моя кар’єра в Україні». 60 підлітків – переможців щорічного конкурсу мотиваційних есе на тему: «Моя майбутня професія» зустрілися з топами національних компаній та успішними людьми, отримали поради планування та розвитку кар’єри в Україні. Учасницею фінальної зустрічі проєкту «Моя кар’єра в Україні» стала учениця 11 класу Степанецького ліцею Лагодіч Вікторія.
24 вересня учасники фіналу об’єдналися у команди, зняли креативні відео та позмагалися за корисні призи в рамках онлайн-квесту. А вже наступного дня – 25 вересня переможці отримали унікальну можливість провести онлайн зустрічі зі своїми кумирами в обраній професії. Серед людей та організацій, з якими зустрілись учасники: керівний партнер UNIT City Костянтин Євтушенко, Посол України в Австрії Олександр Щерба, голова правління «ПУМБ» Сергій Черненко, науковий директор Фонду «Демократичні ініціативи» Олексій Гарань, архітектор Слава Балбек, засновник Projector Олександ Трегуб, директорка Zagoriy Foundation Євгенія Мазуренко та головна редакторка «Української правди» Севгіль Мусаєва.
«Я дуже вдячна команді проєкту «Моя кар’єра в Україні» за можливість поспілкуватися з відомими людьми. Зрозуміла для себе, що якщо хочеш чогось досягти в житті – потрібно постійно працювати над собою, розвиватися і вчитися, - поділилася своїми враженнями від участі в проекті Вікторія. А ще хочу подякувати своєму вчителю Яременко Ю.В., яка мотивувала мене на участь у проєкті і постійно підтримувала в ході його реалізації».
Проведення Всеукраїнського Олімпійського уроку,
Олімпійського тижня та Дня фізичної культури і спорту
Змагання "Олімпійська ес тафета"
Виставка науково-популярної літератури «Олімпійський рух в Україні».
Конкурс малюнків «Спорт в моєму житті»
Олімпійські уроки, присвячені Дню фізкультури та спорту
(розповіді про Олімпійські ігри, видатних спортсменів України і світу)
Конкурси, вікторини знавців історії Олімпійського руху.
Змагання «Олімпійська естафета»
Змагання з волейболу (дівчата)
Змагання з футболу (хлопці)
Спортивні змагання «Олімпійські старти».
Флешмоб – зарядка «Ми любимо спорт"
Прощавай,
початкова школо!!!
Шановна Лідо Василівно!
Висловлюємо Вам величезну батьківську вдячність за професійну і сумлінну працю.
Ви ще раз нагадали нам, що праця вчителя - безцінна! Ваш внесок в освіту і виховання наших дітей - неможливо переоцінити. За 4 роки боязким і сором'язливим дошкільнятам ви допомогли перетворитися в школярів, впевнених у своїх силах, які вміють і люблять вчитися, прагнуть пізнавати нове, різнобічно виявляти свій творчий хист у різних шкільних заходах.
Завдяки тому, що поруч з дітьми в школі перебували Ви - високопрофесійний педагог, турботлива, уважна і відповідальна людина, ми могли бути спокійними. За ваш внесок в наш спокій і емоційне здоров'я - окреме Вам спасибі.
Бажаємо Вам здоров'я, оптимізму, високих результатів та бажаної віддачі в професійній діяльності. Нехай кожен день приносить Вам приємні сюрпризи, нову енергію, життєлюбність і любов близьких.
З повагою батьки та учні 4 класу.
1 червня - День захисту дітей
Діти — це наше майбутнє, наш сенс життя і наше щастя. Нехай вони про війни і ворожнечі дізнаються тільки з книжок і ніколи не побачать ці біди наяву. Нехай їм завжди сонце світить яскраво, життя дарує приємні подарунки, а вночі на чистому небі будуть сяяти мільйони красивих зірок.
СВЯТО ОСТАННЬОГО ДЗВОНИКА
Завершуємо навчальний рік на позитивній ноті!
Вітаємо усіх із святом останнього дзвоника, з успішним закінченням ще одного шкільного року, який кожному подарував нові знання, нові враження, нові думки і почуття!
Дорогі наші випускники! Саме сьогодні останній дзвоник сповістить вам, що ваше дитинство закінчилося і починається доросле життя.
Ми щиро бажаємо вам міцного здоров’я, успіхів, особистих перемог! Нехай знання отримані в ліцеї, неодмінно стануть запорукою вагомих здобутків та допоможуть вам досягти омріяних вершин!
Ми будемо сумувати.
ДЕНЬ ВИШИВАНКИ
У третій четвер травня всі українці на знак єдності вдягаються у вишиванки.
Вишита сорочка - свого роду оберіг, символ здоров’я, добробуту та краси, щасливої долі й родової пам'яті, любові та святковості
Цьогоріч, попри карантин, свято буде ще яскравішим і ріднішим - навіть дистанційно ми об’єдналися
Ми щиро вітаємо всіх з Днем вишиванки
18 травня українська громадськість відзначає День пам'яті кримських татар і інших народностей, депортованих із території Криму.
Кожен раз, повертаючись до кривавих сторінок геноциду різних народів, ми запитуємо себе – чому так сталося? Кому і навіщо це було потрібно? Страшний геноцид євреїв Гітлером, штучний геноцид українців голодомором, нечувані «етнічні чистки» кримських татар. Всі ці страшні події об’єднує одне - кожен із цих народів масово нищився, через божевільні державницькі фантазії сильних світу цього.
Ми пам'ятаємо про цю трагічну сторінку в історії українського народу й бажаємо всім сьогодні мирного неба над головою, розуміння, милосердя й підтримки. Ніколи знову! Саме таке гасло має бути на устах у кожного свідомого громадянина України, щоб ніколи не повторилися такі трагічні події. Але забути це неможливо. Депортація кримських татар – як це було?
Сьогодні, 15 травня, вся країна відзначає Міжнародний день сім'ї
Сім´я, увібравши в себе історичний досвід всіх попередніх поколінь, завжди була і залишається осередком збереження духовних і культурних традицій нації. Весь світ знає, якою талановитою, працелюбною, духовно багатою є українська нація. Ці високі якості закладаються саме в сім´ї, де дитина отримує перші уроки любові до батька, матері, до своєї Батьківщини. У сім´ї вона набирається сил і натхнення, які допомагають їй впродовж всього життя долати життєві труднощі, досягати вершин і отримувати перемоги, адже саме родина є тією цеглинкою, з якої складається добробут та спокій у нашій державі.
Тож дозвольте у Міжнародний день сім'ї побажати Вам і Вашим рідним міцного здоров'я, щастя та непохитної твердості родинних стосунків. Нехай це свято стане для кожного з нас продовженням великого сімейного щастя і вагомих досягнень для кожної сім´ї.
Вітаємо з Днем матері🌹
Мама – це наш ангел-охоронець, наш будинок, наш всесвіт. Тому день матері – це особливе свято, яке нагадує про рідну, і кохану людину. Хочеться побажати душевного спокою, успіху, прекрасного здоров'я, міцних стосунків у сім'ї, і щастя, що переливається через край
З Днем перемоги🌷
Ми знову прийдемо до вічного вогню,
Рокам ніколи пам’яті не стерти
Про тих, хто пережив страшну війну,
І тих, хто залишивсь в обіймах смерті.
Ми знову прийдемо до вічного вогню…
Із нами прийдуть і онуки й діти,
Щоб ветеранам до землі вклонитись,
Щоб вшанувати їхню сивину.
Нехай Господь дарує їм літа,
Тепло і затишок, щасливі дні безхмарні.
Нехай щороку зелень молода
Встеляє килимом стежки у завтра
Щорічно в кінці квітня відзначається Всесвітній день охорони праці.
Україна відзначає День охорони праці 28 квітня. Девіз Дня охорони праці у 2020 році звучить так «Зупинемо пандемію: безпека і здоров’я на роботі можуть врятувати життя». Тему змінено через поширення коронавірусної інфекції COVID-19. До початку пандемії МОП планувала присвятити День ОП 2020 іншій проблемі – насильство і домагання у сфері праці.
Головною метою є привернення уваги до необхідності зниження рівня виробничих ризиків шляхом профілактики. Підвищення обізнаності щодо впровадження безпечної практики на робочих місцях і ролі, яку відіграють служби охорони праці на роботі. Формування свідомого ставлення суспільства до культури безпеки праці. Цінність результатів будь-якої трудової діяльності не може бути вище цінності здоров’я та життя працівника.
26 квітня є днем пам’яті про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування всіх, хто брав участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Чорнобиль – не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків!
Низький уклін і довічна шана всім, хто брав участь у подоланні чорнобильського лиха, хто ціною власного життя подарував майбутнє всьому людству
8 травня, в Україні відзначають День пам’яті та примирення, присвячений пам’яті жертв Другої світової війни.
Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства. Цей день присвячений пам’яті тих понад 80 мільйонів людей, чиє життя було обірване насильством світового масштабу, людям усіх рас і націй. Тим, хто загинув на фронтах, в окопах, і тим, хто загинув під час бомбардувань, побував у полоні, концтаборах, чи просто зник безвісти у вихорі воєнного лихоліття
Доземний уклін і сердечна вдячність усім ветеранам за подвиг заради вільного й щасливого життя нащадків.
Свято першого дзвоника
Щиро вітаємо всіх із цим святом! 1 вересня — це початок нового навчального року, старт для боротьби за знання, за відмінні оцінки, за вірних друзів, за подолання нових висот.
1 вересня — це початок нового етапу в житті для дітей, які стали сьогодні першокласниками. Ласкаво просимо до шкільної країни! Сміливіше знайомтеся з цим дивовижним світом знань і відкриттів. Світлий шкільний клас і перша вчителька чекають на вас. Нехай уроки будуть ненудними, книги – цікавими, шкільна дружба – міцною!
13 квітня Кафедра математики та методики навчання математики Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького підвела підсумки конкурсу ПРОЯВИ ВЧИТЕЛЬСЬКІ ЗДІБНОСТІ.
Участь у конкурсі взяли 29 учнів 7 – 11 класів з різних областей, серед яких 7 учнів Степанецького ліцею. А саме: Риженко Артьом, Яременко Дарина, Писаренко Софія, Степанець Каріна, Юрченко Ніка, Власенко Максим, Свєчкарьова Дар`я. Учні відчули себе в ролі вчителя та перевірили свої математичні та вчительські здібності. Конкурс проходив у 2 тури. Члени організаційного комітету відзначили усіх наших учасників, а Степанець Каріну, ученицю 8 класу, привітали з І призовим місцем.
2 квітня відбувся Міжнародний день дитячої книги📚 Учні 2 класу взяли участь у акції "Я люблю читати"
Міс Весняночка🌷Свято вести для учнів 1-4 класів
Учні ліцею взяли участь в Українознавчій грі «Соняшник»🌻
Чемпіони та призери на відкритій першості Богуслава
Єщенко Клим перше місце.
Орехов Тимофій перше місце.
Шинкаренко Саша друге місце.
Палій Богдан третє місце.
Вітаємо наших учнів!!!
Учні ліцею долучилися до акції "Збережи первоцвіти"
Зі Святом Масляної
Нехай у твоєму домі вирує весна,
Усім ми сьогодні бажаєм добра!
Різних млинців бажаєм скуштувати,
Запрошуєм святкувати разом з нами
Педагоги прийняли участь у конкурсі «Млинець-Ласунець» та зайняли І місце в номінації
У Ліцеї відбулося тактико-спеціальне навчання з пожежної безпеки на тему «Порушення режиму роботи з причини пожежі об’єкта в цілому.
Евакуація персоналу, учасників навчально-виховного процесу і гасіння умовної пожежі». До навчання були залучені працівники Канівського районного відділу Управління ДСНС України у Черкаській області та Степанецької АЗПСМ . Під час тренувань було практично відпрацьовано, закріплено учнями і працівниками теоретичного матеріалу щодо дій при виникненні пожежі та здійснено евакуацію. Дякуємо Всім учасникам за професійну та злагоджену роботу під час тренування.
Із 21 по 23 лютого 2020 року, у місті Волноваха Донецької області, проходив ІІ Відкритий обласний турнір з греко-римської боротьби серед юнаків, пам'яті Андрія Юрійовича Суровягіна.
Степанецьку громаду представляв вихованець СК "Росава" Тимофій Орєхов, учень 4 класу Степанецького ліцею. У його ваговій категорії (29 кг) було 25 учасників. Тимофій провів 5 сутичок, 4 з яких виграв і одну, у півфіналі, програв. За словами тренера Олексія Лозового, «…Тимофій боровся, як лев». Переможців турніру нагородили кубками та медалями. Спортсмени, які вибороли першість, отримали ще й грошову винагороду. Щиро вітаємо з перемогою Тимофія та його тренера. Бажаємо нових спортивних звершень.
ПІДВЕДЕНО ПІДСУМКИ ЗАХИСТУ
НАУКОВО-ДОСЛІДНИЦЬКИХ РОБІТ
УЧНІВ-ЧЛЕНІВ МАЛОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
За підсумками І етапу (районний) Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у 2019/2020 навчальному році до Черкаської Малої академії наук були направлені роботи таких учнів: - Власенко Максим Іванович, учень 11 класу Степанецького ліцею, робота - «Визначення енергоефективності та енергоощадності електричних ламп у побуті»; - Ткаченко Олександр Андрійович,учень 10 класу Степанецького ліцею,
робота «Особливості геоморфологічної будови яружних систем Канівського району (на прикладі села Степанці)»; - Бурчило Вікторія Вікторівна, учениця 10 класу Мартинівського ліцею, робота «Отримання прибутку шляхом екологічної діяльності активу учнівського самоврядування»; - Бурчило Надія Вікторівна, учениця 10 класу Мартинівського ліцею, робота «Ландшафтнозумовлені мікротопоніми села Мартинівка»; - Сімйонова Тетяна Тарасівна, учениця 10 класу Мартинівського ліцею, робота «Деякі цікаві точки та лінії в трикутнику».
02 лютого на базі Черкаської спеціалізованої школи І-IIІ ступенів № 28 ім. Т. Г. Шевченка Черкаської міської ради відбувся 2 тур (оцінювання навчальних досягнень з базових дисциплін), за результатами якого Ткаченко Олександр та Бурчило Надія були допущені до участі у 3 турі ІІ етапу(обласного) Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України. 3 тур відбувся 15 лютого 2020 року у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького.
За оцінками журі ІІ місце посіла учениця 10 класу Мартинівського ліцею Бурчило Надія, (науковий керівник Щербак Вікторія Віталіївна). Переможець обласного етапу буде нагороджений грошовою винагородою, а всі учасники грамотами.
Щиро вітаємо переможця та всіх учасників! Бажаємо високих наукових звершень! Завжди ставте нові цілі та впевнено крокуйте до перемог!
Світова спільнота 21 лютого відзначає Міжнародний день рідної мови.
Ми з радістю долучилися 🌺 Адже мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Мова – найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління.
20 лютого в ліцеї пройшов захід з метою вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні🖤
Екологічна акція "Побутовим відходам-друге життя!
Учні 2 класу продемонстрували, що побутовим відходам можна дати друге життя, створивши з них гарні і корисні речі, і таким чином не лише прикрасити свій клас, а й зберегти планету. Критеріями оцінювання виробів стала оригінальність, естетичний вигляд, практичне застосування.
Тиждень іноземної мови👨🏻🎓
З 10 по 14 лютого в ліцеї проходив Тиждень іноземної мови. Протягом якого, було проведено ряд заходів з метою підвищення інтересу та рівня мотивації до вивчення іноземних мов.
Учні 7-8х класів взяли участь у квесті "Англомовні країни"
Учні 9-11 класів виготовили мотиваційні плакати "Навіщо ми вивчаємо англійську мову"
Учні 5-а класу взяли участь у конкурсі малюнків до творів англомовних письменників
Учні 3-4 класів грали в гру "English is Fun"
Учні перших класів намалювали малюнки "Моя улюблена англійська літера.
Також учнями були переглятуті мультфільми, відео та фільми по п`єсах В.Шекспіра.
В останній день Тижня були проведені цікаві заходи присвячені Дню Св.Валентина❤️
11 лютого проведений відкритий урок в 11 класі з фінансової грамотності вчителем географії Почтар Ю.М. 💵💰
Тема «Поняття та види депозитів». Головною метою уроку було сформувати знання з визначення банківського депозиту, познайомити учнів з основними різновидами депозитів, на прикладі депозитних програм показати різноманіття можливостей громадян для розміщення коштів в банках. Виробити вміння розраховувати простий та складний відсоток, розуміти особливості укладення депозитної угоди та страхування депозитів; правильно обирати банк та вид депозиту. Виховувати економічне мислення.
Учні нашого ліцею прийняли участь у Всеукраїнському відкритому конкурсі «МАН-Юніор Ерудит-2019» на засадах STEM-освіти
Учні Вікторія Лагодіч, Олександр Шинкаренко, та Каріна Степанець показали відміні результати. Макс Власенко, Артьом Риженко, Ніка Юрченко, Юлія Палій, Артем Ротань, Юлія Мокрієнко, Казмірчук Софія,Олександр Куцокінь показали добрі результати🎓
Учні 1-а класу долучилися до проведення тижня STEM-освіти. Виготовляли трав’янчики, вирощували цибулю та квасолю. Також проводили експерименти з кристалами та MsMдемсом
В ліцеї пройшов тиждень хімії, біології та STEM-освіти
В рамках предметного тижня відбулися заходи:
- біологічний квест між учнями 7- 8 класів. Учні рухалися станціями, за вказівками вчителів, де отримували питання на які потрібно було відповісти якомога швидше, щоб перейти до наступної станції. Впевнену перемогу здобули учні 8 класу.
- біологічний брейн-ринг між учнями 10-х («Мітохондрії) та 11-х класів («Темп») Перемогу здобула команда «Мітохондрії»
- учні гуртка робототехніки в рамках тижня STEM - освіти провели заходи для учнів молодших класів
- наукове шоу "Цікава наука"
25 січня в м. Черкаси відбувся масштабний регіональний фестиваль з робототехніки FIRST LEGO League.
Тема Сезону 2019-2020 “CITY SHAPER – формуй місто” присвячена дослідженню та вирішенню проблем зростаючих мегаполісів і розбудови розумної, зручної та доступної інфраструктури для мешканців міст. У міру того, як населення міст бурхливо зростає, ми повинні будувати враховуючи потреби людей і навколишнього середовища.
Тож ми вивчали міське життя в плині часу та створювали інноваційні рішення для покращення його в майбутньому, під час сезону “CITY SHAPER – формуй місто”.
27 команд з різних куточків Черкаської області змагалися за можливість представляти регіон на всеукраїнському рівні.
В програмі: гра роботів та виконання місій на полі, Піт-зони FLL та FLL Junior, гра роботів у сумо та слалом.
У рамках фестивалю проведено турнір FIRST LEGO League. Степанецький ліцей представила команда «Fortyna», у складі учасників: Куцоконя Олександра, Чупилки Вадима, Писаренка Олександра, Манзика Ярослава, Германа Володимира, Степанець Каріни, Писаренко Соні , Мітакі Ангеліни, Ясеницької Софії та тренера Почтар Юлії.
У фестивалі FIRST LEGO League Junior прийняли участь наші юні робототехніки Слизьконос Сергій, Семенюта Вероніка, Ребус Руслан, Костенко Артур та тренер Фрунт Лариси.
День видався насиченим та цікавим. Команда «Fortyna» Junior виборола відзнаку як «Найкраща командна робота».
Команда «Fortyna» FIRST LEGO League в категорії 9-16 років виборола нагороди в номінаціях:
Гра Роботів – Третя нагорода «Найвищий бал у Грі роботів».
Інноваційний проект – Третя нагорода «Інноваційний проект».
На церемонії нагородження оголосили 10 команд, серед яких і наша “Fortyna”, які представлять Черкаський регіон на всеукраїнському рівні.
Всі залишилися задоволені результатами та проведеним часом, і впевненими в тому, що Fortyna нам завжди буде посміхатися.
Захід з нагоди святкування Дня соборності України
Метою заходу було ознайомити учнів з боротьбою нашого народу за соборність і незалежність України на протязі багатовікової історії; розкрити подвиг борців за свободу та єдність українських земель в різні історичні епохи; виховати високі патріотичні почуття, шанобливе ставлення до нероїв АТО💐
Вітаємо нашу чарівну першокласницю Соломію Коваль з перемогою в обласному етапі Всеукраїнської виставки-конкурсу «Новорічна композиція»
Молодець! 😄 Так тримати🎉
Команда Степанецького ліцею виборола І місце у Спартакіаді працівників освіти🎉
Вітаємо з перемогою!!!
У Каневі відбувся традиційний турнір з волейболу серед юнаків міста і району, присвячений пам’яті воїна-інтернаціоналіста Павла Корчаки. Змагання відбулося на базі Канівська ЗОШ №1 імені Т.Г.Шевченка 8 січня.
У турнірі взяли участь команди з Канівської ЗОШ №1, Канівської ЗОШ №4, Степанецької СШ і Ліплявського НВК.
У запеклій боротьбі команда нашого ліцею здобула І місце та перехідний кубок Павла Корчаки
Новорічними святкуваннями завершився навчальний семестр в нашому ліцеї
Діти від душі повеселилися та отримали солодкі подарунки від Діда Мороза та Снігуроньки
Переможці І етапу конкурсу-захисту робіт МАН👔🎉
у секції фізика - Макс Власенко , та географія - Ткаченко Олександр
24 грудня на базі Малоржавецької гімназії відбувся турнір з футзалу серед юнаків 2005-2006 та 2007-2008 років народження. В турнірі взяли участь учні Степанецького та Мартинівського ліцеїв, які є вихованцями спортивного гуртка комунального закладу позашкільної освіти «Центр дитячої та юнацької творчості» Степанецької сільської ради об’єднаної територіальної громади Черкаської області. Після запеклої, емоційної та напруженої гри, боротьби за лідерство, місця розподілились таким чином:
І місце - вихованці спортивного гуртка 2005-2006 років народження (учні Степанецького ліцею в складі: Хрипко Іван, Яхонов Нікіта, Манзик Ярослав, Яценко Назар, Ромашко Микола);
ІІ місце розподілили між собою такі команди:
- Вихованці спортивного гуртка 2005-2006 років народження (учні Мартинівського ліцею в складі: Прохоров Сергій, Яцун Владислав, Кардаш Тарас, Ніколаєв Данііл, Коврі Богдан, Майборода Ростислав).
- Вихованці спортивного гуртка 2007-2008 років народження (учні Степанецького ліцею в складі: Куреня Вадим, Купчин Артем, Куцокінь Олександр, Кононученко Артем, Назаренко Максим, Зеленський Ілля, Циба Максим, Циба Микола, Овчарук Тарас, Сакун Богдан, Мичка Олександр).
ІІІ місце – вихованці спортивного гуртка 2007-2008 років народження (учні Мартинівського ліцею в складі: Морока Єгор, Леонов Максим, Будник Дмитро, Демченко Владислав, Сімйонов Владислав, Азізов Арістарх, Коврі Ростислав, Коврі Олег).
Учасники турніру були нагороджені грамотами та медалями, а тренери Лаврінець Петро Миколайович та Бовшик Вадим Сергійович відзначені подяками за підготовку учасників турніру. Вихованцям спортивного гуртка бажаємо нових перемог, тренерам сил та терпіння
23 грудня степанецька громада, компанія "Байєр Україна" та Благодійний фонд "МХП - Громаді" урочисто відкрили "Центр розвитку особистості "STEPHUB" у Степанцях!
Проєкт було реалізовано в рамках конкурсу програми соціальних інвестицій "Україна - житниця майбутнього", ідея створення цього молодіжного простору належить вихованцям Степанецького ліцею. Після участі у програмі Майстерня сільських ініціатив вони разом з педагогом Світланою Чорноіван написали проєкт, а потім доклали максимум зусиль для його реалізації. З пошуками інвесторів допомогло керівництво Степанецька ОТГ.
Традиційно, 19 грудня, учні ліцею привітали,теплими словами та піснями, з Днем Святого Миколая, працівників бюджетних організацій та місцевих підприємців😁
20 грудня до на завітали Ніколаєнко С.М. - начальник відділу з охорони навколишнього середовища ПрАТ «МХП» та Індутна М.В. - директор комунального закладу позашкільної освіти «Центр дитячої та юнацької творчості» аби вручити подарунки діткам за участь у ІІ етапі новорічно-різдвяної виставки «Новорічна композиція»🎄та виставки-конкурсу «Український сувенір»
Учні дуже зраділи такому візиту та були дуже вдячні гостям за солодкі подарунки🎂🍬🍭
Дякуємо всім хто прийняв участь у конкурсі, учням та батькам😁
Сподіваємося, що в наступному році учасників конкурсу буде ще більше, і ми зможемо донести до людей найважливіший меседж - не знищувати лісових красунь заради втіхи
Учениці 8 -10 класів приєдналися до флешмобу «Зроби фото з хусткою»🌹
7 грудня в Україні відзначався День української хустки. Ця подія покликана об’єднати жінок різного фаху, віку та національності зі спільною метою - зберігати та відновлювати українські традиції. Адже саме хустка з давніх-давен в українських сім’ях слугувала оберегом, символом любові й злагоди. Напередодні цього дня в країні запустили флешмоб «Зроби фото з хусткою», під час якого кожна жінка прикрашала себе автентичним аксесуаром та демонструвала багатовікову красу української жінки.
До народного, яскравого флешмобу «Зроби фото з хусткою» долучилися красунечки нашого ліцею. Дівчата вшанували давні українські традиції, сфотографувавшись у різнобарвних хустках🌺
13 грудня старшокласники завітали в гості до учнів Мартинівського НВК на святкування Свята Калити
Такі зустрічі дуже подобаються учням, адже під час них діти знаходять нових друзів, весело проводять час і мають можливість проявити кращі сторони своєї особистості, продемонструвати таланти
Вечір пройшов у веселій, дружній атмосфері та закінчився дискотекою⭐️
Дякуємо учням та вчителям Мартинівського НВК за теплий прийом та цікавий захід🎉 Запрошуємо вас на святкування Нового року😄☃️
Виховуємо в учнів повагу та любов до традицій рідного краю❤️
13 грудня учні 1-б класу разом із класоводом Фрунт Ларисою Михайлівною весело та цікаво відсвяткували Свято Андрія (Калити)
В рамках Тижня права, учениця 10 класу Лагодіч Вікторія взяла участь у конкурсі есе «Кожен з нас президент», який проводив, Інститут економіки та права Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького. 12 грудня учениця була нагороджена дипломом ІІІ ступеня за ІІІ місце у конкурсі.
Вітаємо, Вікторію Лагодіч, ти молодчинка🎉❤️
А також дякуємо Заїці Світлані Анатоліївні за підготовку Вікторії до конкурсу🎈
Міжнародна кампанія «16 днів проти насильства»
Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Міжнародна кампанія «16 днів проти насильства» Цьогоріч девіз кампанії «Розфарбуємо світ в помаранчевий колір:🧡Покоління рівності виступає проти зґвалтувань». Головна мета кампанії – привернути увагу до чутливої теми гендерного насильства, а також об’єднати суспільство у боротьбі з ним.
Учні та вчителі ліцею долучилися до акції та провели такі заходи:
- Інформаційний дайджест «Ми проти насилля»
- Виготовлення інформаційних буклетів
- Заняття з елементами тренінгу для учнів 5-7 класів «Вчимося захищати себе від насильства»
- Акція-позитив «Наші долоньки проти насилля»
- Профілактичні бесіди з учнями початкових класів «Як захистити себе від насильства в школі»
- Заняття з елементами тренінгу для учнів 4 класу «Протидія булінгу»
Поїздка малечі до м. Канева на новорічну виставу❄️🎉
Миті проведені разом в неформальній обстановці, в позаурочний час ,сприяють згуртуванню діток, їхньому морально-естетичному вихованню😄🥰
11.11.2019 року, об’єднавши свої сили, заради корисної справи, учні, вчителі, працівники благоустрою та інженер з охорони навколишнього середовища ПрАТ «МХП» Гончар Д.В , висадили плакучі іви вздовж Алеї щастя😄, подаровані нещодавно керівництвом та відділом охорони навколишнього середовища ПРАТ «Миронівська птахофабрика🎈💙
Тож дочекавшись літа, прогуляйтеся нашою сільською алеєю та помилуйтеся молодими, красивими деревцями🌱
Допомагаємо птахам взимку🐦❄️
Птахи взимку бояться не холоду, а голоду. Тих запасів, що були зроблені восени, не вистачає. Тому й гинуть птахи у сильні морози. В наших силах врятувати птахів від голодної смерті: розвісити годівнички та постійно підгодовувати їх.
Наші першокласники разом з батьками виготовили годівнички для пташок, а потім розвісили їх на подвір’ї ліцею.🎈
Пропонуємо всім небайдужим долучитися до доброї справи
З метою запобігання поширення наркоманії, серед дітей та підлітків, в ліцеї проведено профілактичні та просвітницькі заходи🚭щодо шкідливого впливу наркотичних засобів, алкоголю та тютюну на організм.
Також працівниками психологічної служби проведено індивідуальні та групові консультації, спрямовані на формування в учнів навичок здорового способу життя
ІІ етап новорічно-різдвяної виставки «Новорічна композиція»🎄та виставки-конкурсу «Український сувенір»
04 грудня до нас завітали: Ніколаєнко С.М. - начальник відділу з охорони навколишнього середовища ПрАТ «МХП», Гончар Д.В. - інженер з охорони навколишнього середовища ПрАТ «МХП», Марина Індутна - директор комунального закладу позашкільної освіти «Центр дитячої та юнацької творчості», Семенова В.О. - головний спеціаліст відділу освіти Степанецької ОТГ. Жюрі були вражені красою, оригінальністю та різноманітністю композицій. Кращими композиціями, які відібрали на участь у обласному етапі конкурсу виявилися роботи учнів: Таня Кузьменко (10 клас), Курницької Софії(1-а) та Коваль Соломії(1-а)
Бажаємо успіхів нашим талановитим та творчим учасникам🎈, а також щиро дякуємо всім хто прийняв участь у конкурсі, дітям та батькам😁
З нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю та Міжнародного дня волонтерів, з цікавою розважальною програмою свята, завітали до місцевого ТЕР-центру діти волонтерського осередку Степанецького ліцею та працівники Степанецького будинку культури під керівництвом Алли Козак та Степанецького сільського клубу, під керівництвом Миколи Вергелеса, яких люблять і завжди з задоволенням чекають бабусі та дідусі. Своїми піснями й дотепним словом артисти звеселяли та зігрівали душі і серця людей з інвалідністю та одиноких стареньких.
З усмішками на вустах, з теплом в душі від людської уваги і турботи люди з інвалідністю та старенькі дякували гостям за прекрасне свято, на якому вони поспілкувались, поспівали пісень, відчули небайдуже до себе ставлення та розуміння їх життєвих проблем
28-30 листопада 2019 року, в місті Полтава відбувся Хакатон для вчителів Полтавської, Сумської, Черкаської та Чернігівської областей, який мав тему «STEM-урок: методичні підходи та гендерні стереотипи».
Метою хакатону було - спільно розробити проекти та методики, які допоможуть перевіряти STEM-уроки на наявність гендерних стереотипів та знайти інноваційні рішення щодо створення умов, які сприятимуть зацікавленості учнівської молоді вибором STEM-професій. Партнер хакатону - Інститут модернізації змісту освіти МОН. Адже саме вчителі вперше знайомлять школярів та школярок зі світом STEM-дисциплін і здатні заохотити їх обирати інженерні та технічні спеціальності у майбутньому. Дівчата і хлопці мають рівні можливості в опануванні STEM-дисциплін та професій, і тут не має бути жодних гендерних стереотипів.
Вчителі Степанецького ліцею Почтар Ю.М. та Степанець С.А долучитлися до триденного хакатону. Де вчителі мали змогу
- отримати досвід неформальної освіти;
- дізнатися від новаторів-освітян про те, як вони змінили підходи до викладання STEM-предметів;
- опанувати методи підвищення інтересу учнівської молоді до STEM за допомогою дизайн-мислення;
- набудути практичний досвід роботи в групах щодо розробки проектів та методик, які допоможуть перевіряти STEM-уроки на наявність гендерних стереотипів
#урок_доброти2019#happypaw#purina 🐶
За участь у ІІ Всеукраїнському уроці доброти ми отримали в подарунок пригодницьку настільну гру від «Happy Paw” та ТМ “Purina”
Граючи, діти не лише потраплять у 68 несподіваних ситуацій, але і у цікавій формі ознайомляться з особливостями догляду за собаками: правилами вигулу, важливістю вакцинації та обробки від паразитів тощо, а також можливими наслідками неправильної поведінки з чотирилапими.
Дякуємо за подарунок😁😉
Учні 10 – 11 класів Ткаченко О., Лагодіч В., Яременко Д., Риженко А., виступаючи в складі команди «Бізнесмети», взяли участь в ІІІ Регіональному турнірі з фінансової грамотності.
Турнір проходив в декілька етапів. На першому, заочному, етапі команда представляла відео – візитівку, та проект, тематику якого визначили організатори шляхом жеребкування. В результаті команда набрала 157 балів (200 максимум) та серед 18 команд зайняла 8 місце.
Геліантус-2019🦋
Вже традиційно наший ліцей взяв участь в щорічній природознавчій грі «Геліантус -2019».
Учні 2-9 класів з великим захватом працювали над завданнями, з різних галузей знань.
Тиждень фізики, математики та інформатики
Учні 5-11 класі прийняли активну участь у цікавих заходах, конкурсах, олімпіадах. А саме:
- Всеукраїнській інтернет – олімпіаді «На Урок» математика 34 учні, з фізики – 9 учнів, з інформатики 15 учнів
- Змагання з усного рахунку «Прагліміне» міжнародного математичного проекту «Міксіке» в Україні – 35 учнів 5-11 класів.
Отримали подяку за активну участь з фізики та математики .
Свідоцтва за підготовку переможців з математики та фізики
Переможці: Вергелес Т., Степанець К. 8 клас, Шинкаренко О. – 5 клас – Дипломи ІІ ступеня з математики,
Диплом ІІІ ступеня Сакун Б. - 5 клас.
11 клас Яременко Д., Риженко А. – І ступеня. Власенко М. – ІІ ступеня, Чабан а. ІІІ ступеня
7 клас Пустовойт Р. – ІІІ ступеня.
З фізики Степанець К. – диплом І ступеня.
У 8 класі пройшов урок – вікторина «Фізика у живій природі». Свою кмітливість та ерудицію проявили учні 10 та 11 класів у фізичному квесті.
З великим азартом пройшла гра «Що? Де? Коли?» між збірними двох команд 7-10 класів «Сурикати» та «Крокодили». У номінації «Найкращий фізик – Степанець К. 8 клас», «Найкращий математик – Ткаченко О. 10 клас». «Найактивніші знавці математики учні 5 класу».
Найактивніші знавці фізики 8 клас.
Учні ліцею Чупилка Вадим, Писаренко Олександр, Степанець Каріна долучилися до тижня кодування, де провели майстер – клас з робототехніки.
Я найкращий знавець інформатики – Яременко Д., Ткаченко О., Писаренко О.
Учні 8-11 класів позмагалися в конкурсі «Найкращий анімаційний проект» Переможцями стали: Писаренко О., Чупилка В., Власенко М., Лагодіч В., Майборода М.
Вляли активну участь у онлайн – олімпіаді «На Урок» з інформатики. Степанець К., Хрипко І., Манзик Я., Яхонов Н. – дипломи ІІІ ступенів.
Заходи до дня Гідності та Свободи❤️
Цього дня, 21 листопада, учні та вчителі вшанували патріотизм і мужність громадян, які восени 2004-го і восени-взимку 2014 року захистили національні інтереси української держави та її європейський вибір.
21 листопада шанують пам’ять тих, хто віддав своє життя заради вільної України☝🏻
Вечір відпочинку!!!
15 листопада весело та урочисто ми прийняли учнів 8 класу до лав старшокласників
Тиждень безпеки дорожнього руху
Життя – це найдорожчий скарб🤔❤️Та в дитинстві ми не розуміємо, що ним треба дорожити і здоров'я берегти. В цей час майбутнє уявляється безхмарним🎈, а життя – безкінечним. Та насправді це не так, мить - і яскраві фарби радості змінюються на сумні відтінки біди 🖤А щоб цього не сталося, потрібні знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації, і, головне, чітко їх дотримуватись.
Тому традиційно в нашому ліцеї проводиться тиждень безпеки дорожнього руху, 🚳‼️метою якого є профілактика дорожньо-транспортного травматизму за участю дітей та усвідомлення необхідності вироблення навичок дотримання правил поведінки на дорозі.
День української писемності та мови💐🌹
- Проведення І етапу Всеукраїнського конкурсу ім. П.Яцика;
- Написання радіо-диктанту;
- Мовний КВК між учнями 5-х класів
Завершилась ІV Всеукраїнська олімпіада
«На урок»🎉
Учні 3 класу взяли участь у олімпіаді та показали чудові результати:
🎈Костенко Артур отримав дипломи І ступеня з чотирьох предметів (математика, укр.мова, основи здоров’я, предмети початкової школи)
🎈Слизьконос Сергій отримав дипломи І, ІІ та ІІІ ступеня
🎈Лугова Єлизавета отримала дипломи І, ІІ та ІІІ ступеня
🎈Дорошенко Дар’я отримала дипломи І та ІІІ ступеня
🎈Дорошенко Дмитро отримав дипломи І, ІІ та ІІІ ступеня
🎈Зубченко Арсеній отримав дипломи ІІ та ІІІ ступеня
🎈Лагуткін Станіслав отримав дипломи І ступеня з предметів початкової школи
🎈Рудяка Вікторія отримала дипломи ІІ та ІІІ ступеня
🎈Копійка Ярослав отримав диплом І ступеня з основ здоров’я
🎈Ткаченко Максим отримав сертифікат про участь у олімпіаді
Бажаємо учням 3 класу успіхів у навчанні🥇📚📙💙
Учитель Вікторія Момро отримала подяку за підготовку переможців олімпіади🎉
За участь у конкурсі, який організував Благодійний фонд "Щаслива лапа" ми отримали ось такий сертифікат
- така подія відбулася в Степанецькому ліцеї впродовж тижня кодування ЄС, яку ініціювала громадська організація «Фонд розвитку «Шевченків край»
Упродовж Тижня кодування ЄС, який тривав із 5 по 20 жовтня 2019 року, в рамках ініціативи Meet and Code в Україні відбулося 95 подій із популяризації новітніх технологій. Понад 7000 дітей і молоді з усіх областей країни отримали нові знання та долучитися до розвитку громади. Ініціатива Meet and Code реалізується в Україні вже втретє. По всій Україні відбувалися семінари, лекції, тренінги, воркшопи, хакатони, конкурси, покликані ознайомити дітей і молодь із новітніми технологіями. Під час заходів діти і молодь долучися до вирішення різноманітних потреб громади: створювали сайти для осіб із порушенням колірного зору, вивчали, як вторсировину можна використовуватися для 3D друку, опановували робототехніку, здійснювали супутниковий аналіз екологічної ситуації та відкривали для себе по-новому світ технологій.
ГО «Фонд розвитку «Шевченків край» вже вдруге приймає участь в реалізації ініціатив по програмі Meet and Code. Минулого року в ЗОШ № 4, міста Канева ми опановували принципи програмування проекту «Щоденник.укр», а цьогоріч реалізували проект «Дихай вільно – вчись відмінно» - прикладне використання наявного в Степанецькому ліцеї робота LEGO для підтримки комфортного мікроклімату в класних кімнатах під час навчального процесу. Свіже повітря для роботи мізків людини, особливо учнів є одним з головних чинників здоров'я та еффективності. В рамках заходів тижня кодування, на базі Степанецького ліцею, Степанецької ОТГ, було проведено семінар проекту "Дихай вільно - вчись відмінно", а саме, запрограмовано примусове провітрювання класу робототехніки LEGO під час навчань для забезпечення постійного надходження свіжого повітря з метою запобігання задухи в класі. В подальшому планується обладнання на квартирках вікон класу робототехніки LEGO, програмно-керованими приводами для їх закриття та відкриття по заданому алгоритму. З урахуванням зовнішніх температурних чинників та часових термінів уроку планується створення ПРОГРАМИ для роботехнічних класів LEGO, яка буде запропонована для впровадження в інших аналогічних класах шкіл України. Подія відбулася у відповідності до Програми 19 жовтня 2019 року. Модератор події, Юлія Почтар, вчитель біології, географії та інформатики Степанецького ліцею. Інформацію по принципах рекуперації та вентиляції приміщень сучасних будівель навчальних закладів зробив провідний спеціаліст Енергокліматичної агенції Володимир Олексюк. Практична частина події – програмування робота LEGO на виконання команд, виконали учні ліцею Чупилка Вадим та Писаренко Олександр із залученням всіх учасників події.
Насамкінець учасники події отримали сертифікати.
Яків Прогнімак,
голова ГО «Фонд розвитку «Шевченків край»
P.S.
Подія відбулася в рамках Тижня кодування ЄС ініціативи Meet and Code, що впроваджується Ресурсним центром Гурт у співпраці з організаціями TechSoup Europe та Haus des Siftens GmbH за фінансування SAP.
18 жовтня європейська спільнота відзначає Європейський день боротьби з торгівлею людьми, який був започаткований 2007 року Європейським Парламентом як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми, – особливо жінками та дітьми, – небайдужості громадськості до цього явища та візуалізації проблеми на глобальному рівні.
З метою формування в дітей розуміння того, що людська гідність, права людини є найвищою цінністю, а також попередження та формування нетерпимої поведінки, нульової толерантності до будь-яких форм експлуатації людини психологом І.В. Козак та соціальним педагогом Н.Г.Швець проведені бесіди з учнями щодо попередження торгівлі людьми. Також учні старших класів переглянули фільм «Життя на продаж» в якому прозвучали рекомендації як необхідно діяти аби не стати жертвами злочинців.
Пам’ятайте: стати жертвою торгівлі людьми може кожен, незалежно від статі, віку, рівня освіти чи кваліфікації!
Тому лише об’єднавши зусилля, ми зможемо подолати проблему торгівлі людьми у суспільстві
0 800 500 335 (116 123 з мобільного)
Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації
14 жовтня відзначають свято Покрови Пресвятої Богородиці. З недавніх пір свято Покрови в Україні відзначається ще й як день українського козацтва. Крім того, ще 14 жовтня відзначають День захисника України. В честь свята, учні нашого ліцею взяли участь у Козацьких розвагах і показали, що вони гідні нащадки славного козацького роду😄
Учні весело провели час та залишилися задоволеними своїми результатами😌
#КонкурсYouthMediaLab
Обдаровані діти⭐️ - справжнє багатство, адже вони своїми здобутками, прославляють рідний край🏡 та є запорукою його успішного майбутнього. Ми пишаємось, що такі учні навчаються в нашому ліцеї😄📚
#урок_доброти2019 #happypaw
2-4 жовтня учні та вчителі нашого ліцею долучилися до проведення
«ІІ Всеукраїнського уроку доброти» (про гуманне та відповідальне ставлення дтварин🐻), присвяченого Всесвітньому дню захисту тварин (відзначається 4 жовтня)
Вітаємо з Днем учителя🎉
Наші неймовірні вчителі - ентузіасти, красуні та красені, привітні, усміхнені, стримані, ввічливі, розумні. Просто приємні і добрі! Від всіх батьків та учнів щиро вітаємо вас з професійним святом, бажаємо здоров`я і добробуту у ваших родинах, кмітливих і вдячних учнів, гарного настрою і спокою в душі. Ми вам дуже вдячні за працю, за ваш час, за знання і доброту»
Всеукраїнська акція «Запобігти.Врятувати.Допомогти»
В рамках Всеукраїнської акції «Запобігти.Врятувати.Допомогти» до нашого ліцею завітали працівники Канівського райвідділу Управління ДСНС України в Черкаській області🚒🔥Провели профілактичні бесіди на протипожежн тематику, запропонували дітям приміряти на себе роль пожежника та взяти участь у змаганнях.
Учні залишились задоволені проведеним часом😄Було весело та пізнавально.
1 жовтня - Міжнародний день людей похилого віку
Люди старшого покоління – джерело народної мудрості, а їх практичний життєвий досвід, невичерпна енергія та оптимізм – нерозривний місток, який з’єднує покоління.
Учні ліцею традиційно відвідали місцевий Будинок престарілих. Принесли з собою смачні гостинці, та спільно з учасниками художньої самодіяльності СБК, подарували стареньким невеличкий виступ.
Бабусі та дідусі були раді такому візиту, аплодували та щиро посміхалися❤️
Виховний захід
27 вересня інспектор з ювенальної превенції сектору превенції Канівського відділення поліції Золотоніського відділу поліції ГУМП в Черкаській області лейтенант поліції Друзь Юлія Володимирівна провела профілактичну бесіду з учнями ліцею на тему: "Наркоманія в підлітковому середовиші, відповідальність за скоєні дії"
Учні 11 класу Максим Власенко, Анастасія Чабан, Артем Риженко, Даша Яременко, Андрій Шашук, Олександр Ткаченко, Вікторія Лагодіч та Віталій Руденко прийняли участь у пам’ятному заході «Доки пам’ятаємо - живемо» з нагоди 76-ї річниці Дніпровської повітряно-десантної операції🦅
З 14-по 19 вересня у м. Запоріжжі, на о. Хортиця, тпроводилася перша осіння школа «STEM MAS. UA», мета якої – допомогти вчителям і учням у подальшому запровадження STEM-освіти. Школа проводилася в інноваційному форматі «Учні+Вчителі».
Для учасників школи «STEM MAS. UA» спеціально були розроблені курси та посібники із застосування методики динамічного моделювання для різних навчальних дисциплін і окремих тем:
«Методика динамічного моделювання для запровадження в STEM-освіті»;
«Астрономія з телескопом і без нього»;
«Турніри юних як один з методів навчання на засадах STEM освіти»
«Математичний хендмейд»
«Наукова фотографія»
Перша осіння школа «STEM MAS. UA»
Також проводилися тренінги для вчителів та учнів у вільній формі (конструювання літачків, фоторепортаж, журналістика), астрономічні спостереження з телескопом, пізнавальні екскурсії до історико - культурного комплексу «Запорізька Січ» та музею техніки Богуслаєва.
У заході взяли участь 10 областей України. Учні Степанецького ліцею: Степанець Каріна – 8 клас, Чупилка Вадим – 10 клас, Писаренко Олександр- 10 клас разом з вчителем фізики Степанець С.А. представляли Черкаську область.
Наші досягнення:
-
Команда учнів Степанецького ліцею нагороджена Грамотою Національного центру «Мала Академія Наук України» за ІІІ місце у Фестивалі учнівських проектів.
-
Степанець Каріна отримала Грамоту за активну участь у тренінгу «Дослідницькі ланцюжки» та сертифікат першого ступеню Всеукраїнського інтерактивного конкурсу МАН – ЮНІОР ЕРУДИТ» в номінаціях «ТЕХНІК – ЮНІОР» та «АСТРОНОМ – ЮНІОР».
-
Чупилка Вадим та Писаренко Олександр отримали сертифікати першого і другого ступеня Всеукраїнського інтерактивного конкурсу МАН – ЮНІОР ЕРУДИТ» в номінаціях «ТЕХНІК – ЮНІОР» та «АСТРОНОМ – ЮНІОР».
«Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності»
У рамках «Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності» працівники Канівського районного відділу ДСНС України спільно з представниками Національної поліції провели навчально-виховну бесіду з учнями ліцею.
Дітям розповідали як не допустити пожежі вдома та навчали правилам поведінки у разі її виникнення. Поліцейські, у свою чергу, розповіли про відповідальність за пустощі з вогнем та чим можуть обернутися такі ігри для батьків палія.
Окрім цього рятувальники акцентували увагу школярів на правилах поведінки у разі виявлення вибухонебезпечних та підозрілих предметів.